Yozgat Bozok Üniversitesi

DUYURULAR

Üninversitemizden Yozgat'ta Yaşayan Öğrencilere Teknolojik Altyapı Desteği

Sevgili Üniversite Öğrencileri,

Yozgat Bozok Üniversitesi, merkez yerleşkesi ile ilçelerde bulunan bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital imkanların yanı sıra merkez kütüphane imkanlarını herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olan ve Yozgat’ta ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin 4 Haziran 2020 Perşembe gününden itibaren kullanımına açılacaktır.

Birimlerimizde tahsis edilen internet ve bilgisayar laboratuvarlarının kullanımı için https://rezervasyon.bozok.edu.tr/ adresinden kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bu konuda yardım almak için https://www.youtube.com/watch?v=uT3ENrLJPv4&feature=youtu.be bağlantısına tıklayınız.

Üniversiteniz EDUROAM ağına dahil ise kampüs ve ilçelerimizde Wi-Fi imkanından yararlanabilirsiniz. Bunun için detaylı bilgileri http://eduroam.bozok.edu.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

Üniversiteniz EDUROAM ağına dahil değilse; misafir öğrencilerimiz laboratuvarlarda internet erişimi sağlayabilmesi için misafir öğrenci olarak giriş yapmaları gerekmektedir. Bunun için https://misafirhesap.bozok.edu.tr/ adresinden kullanıcı adı ve şifre işlemleri almaları, sonrasında http://bozok.edu.tr/bidb/sayfa/sifreli-internet-erisimi,tr-264.aspx sayfamızda anlatıldığı gibi giriş yapmaları gerekmektedir.

Yozgat Bozok Üniversitesinde kayıtlı öğrencilerimiz ise talepleri doğrultusunda yaşadıkları illerdeki Üniversite ya da Üniversitelerin bilgisayar laboratuvarları, internet, teknolojik ve dijital imkanlarını çevrimiçi sınavlar için kullanabilirler.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

03.06.2020 22:12